Kijk hoe Boekenbeer bibliotheekje speelt met de andere knuffels. En natuurlijk gaan ze elkaar ook voorlezen.
Leestips over de bibliotheek
Vinden jullie verhaaltjes ook zo leuk? Er zijn verhaaltjes over dieren, verhaaltjes om te lachen, verhaaltjes over vriendjes. Bibi vindt dat ook heel leuk en nog leuker vindt zij het om samen met papa of mama naar de bibliotheek te gaan. Dat kunnen jullie nu ook weer want bijna alle bibliotheken zijn weer open. Kijk maar eens naar het verhaal over Bibi, zij gaat naar de bibliotheek om boeken te lenen.
![]() |
Bibi gaat naar de bieb | Anna McQuinnBibi heeft haar bibliotheekkaart gepakt. Ze heeft haar tas vol boeken gestopt. En ze heeft haast. Waarom heeft ze haast? Omdat het dinsdag is en op dinsdag gaan Bibi en haar moeder altijd naar de bibliotheek. Ga mee met Bibi naar de bieb en kijk wat daar allemaal te doen is.
|
Rijmpje
Boek
biebmevrouw, biebmeneer
mag ik dat boek?
dat boek van die beer?
dank u zeer
dag biebmevrouw
dag biebmeneer
als het uit is, kom ik weer
dan wil ik weer
dat boek van die beer.
Liedje
Lang zal ik lezen
Lang zal ik lezen
Lang zal ik lezen in mijn boeken, ja.
In mijn boeken, ja
In mijn boeken, ja
Lang zal ik lezen
Lang zal ik lezen
Lang zal ik lezen in mijn boeken, ja.
In mijn boeken, ja
In mijn boeken, ja
Bieb-er-de-bieb
Hoera!
Bieb-er-de-bieb
Hoera!
Bieb-er-de-bieb-er-de-bieb-er-de-bieb……
HOERA!
Tip voor ouders: haal een gratis BoekStartkoffertje
Voorlezen is voor een kind heel belangrijk. Het is gezellig, maar ook van groot belang voor de ontwikkeling van het kind. Dat geldt zeker voor jonge kinderen.
- voorlezen is leuk en plezierig!
- voorlezen prikkelt de fantasie en stimuleert de sociaal-emotionele vaardigheden
- voorlezen is goed voor de taal- en spraakontwikkeling van kinderen
- het helpt de luistervaardigheid en het concentratievermogen ontwikkelen
- het heeft een gunstig effect heeft op het zelf leren lezen
Het bibliotheekabonnement is gratis tot 19 jaar. Voor je pasgeboren kindje kun je gratis een BoekStartkoffertje ophalen in de bibliotheek. In het koffertje zitten twee boekjes, die je mag houden. En je kindje wordt meteen lid van de bibliotheek zodat je ook boekjes kunt lenen.
Activiteit: bibliotheekje spelen
Maak je eigen bibliotheek:
- Zet alle boeken op een bank of plank, maak een voorleesplek met kussens en een tafel voor de bibliothecaris.
- Maak een bibliotheekkaart (zie voorbeeld).
- Speel een bibliotheekbezoek na. Welk boek gaat je kind lenen? Bibi gaat altijd op dinsdag naar de bibliotheek. Op welke dag gaan jullie?
- Voorlezen: zet alle knuffels in een cirkel en laat je kindje zijn/haar favoriete boek voorlezen
Benodigdheden
- Boeken
- Knuffels want ook zij gaan een boek lenen in de bibliotheek
- Bibliotheekpas uitprinten op stevig papier, in het vakje kan een foto van je kindje geplakt worden of anders neem je een vingerafdruk van vingerverf.
Download: Bibliotheekkaart
Deel deze pagina